PL EN DE

Wentylacja

Wentyator kanałowy TDx2

Venture Industries

Wentylator kanałowy przeznaczony do wentylacji pomieszczeń o niskim stopniu zapylenia, przystosowany do montażu w pozycji pionowej lub poziomej w kanałach wentylacyjnych o średnicach od 100 do 400 mm.

Zastosowanie
Osiągane wysokie ciśnienia i wydajności pozwalają na zastosowanie tych wentylatorów we wszelkiego rodzaju instalacjach wentylacji ogólnej.

Zwarta obudowa sprawia, że wentylatory tego typu posiadają wszystkie zalety wentylatorów osiowych przewyższając je przy tym osiąganymi parametrami. Pozwala to na pokonywanie dużych oporów instalacji powstających w kanałach o małych średnicach oraz bezproblemową współpracę z filtrami i nagrzewnicami kanałowymi.

Przykładowe zastosowania:
wentylacja wywiewna i nawiewna mieszkań, biur, sklepów, lokali gastronomicznych,
współpraca z domowymi okapami kuchennymi wyposażonymi w filtry przeciwtłuszczowe, etc.
Konstrukcja
Wentylator kanałowy przeznaczony do wentylacji pomieszczeń o niskim stopniu zapylenia, przystosowany do montażu w pozycji pionowej lub poziomej. Unikalna konstrukcja pozwala na osiągnięcie wysokich ciśnień i wydajności przy minimalnym poziomie hałasu.

Oryginalna konstrukcja umożliwia konserwacje bez konieczności demontażu kanałów wentylacyjnych.
Dwustopniowe modele TDx2 składające się z dwóch jednostopniowych modułów TD na wspólnej ramie montażowej, w celu osiągnięcia prawie dwukrotnie wyższych ciśnień w porównaniu do modeli jednostopniowych, TDx2 są dostępne są w standardowych średnicach od 125 do 250.

Obudowa modeli 350, 500, 800 jest wykonana z polipropylenu. Obudowa modeli 1000, 1300 jest wykonana z blachy stalowej malowanej farbą epoksydową. Wirniki modeli 1000, 1300 wykonane są z blachy aluminiowej, natomiast 350, 500, 800, 800N z tworzywa sztucznego ABS.

Silnik elektryczny
Wentylatory TD wyposażone są w jednofazowe 230V, 50Hz.

Silniki wykonane są w stopniu ochrony IP 44 oraz klasie izolacji uzwojenia B. Silniki wyposażone są w łozyska kulkowe. Wszystkie silniki przystosowane są do napięciowej regulacji prędkości obrotowej. Wentylatory wyposażone są standardowo w dwubiegowe silniki przystosowane do pracy w dwóch prędkościach obrotowych.

Wszystkie silniki posiadają termiczne zabezpieczenie uzwojenia przed przeciążeniem - topikowe w modelu 350 i bezpiecznik automatyczny w pozostałych modelach.

Pliki do pobrania

Pobierz katalog

Projekt i wykonanie: virtual people