PL EN DE

Wentylacja

Wentylatory dachowe DVS

Rosenberg Klima Polska sp. z o.o.

Wentylator dachowy DVS stosowany jest w instalacjach wyciągowych centrów handlowych, supermarketów, zakładów produkcyjnych, warsztatów, basenów, kuchni, sal restauracyjnych, toalet, magazynów, garaży parkingowych, budynków gospodarczych i innych.
Przystosowany jest do montażu na dachu, posiada wyrzut pionowy. Przeznaczony jest do pracy ciągłej.

Obudowa:
Obudowa wentylatora wykonana jest z aluminium odpornego na działanie wody morskiej i izolowana akustycznie wełną mineralną.
Wyposażona jest w podstawę ze zintegrowaną dyszą wlotową z galwanizowanej blachy stalowej.

Wirnik:
Koło wirnikowe z łopatkami wygiętymi do tyłu, wykonane jest z tworzywa sztucznego. Osadzane jest bezpośrednio na obudowie silnika.
Zespół wirnik-silnik wyważany jest statycznie i dynamicznie, zgodnie z normą DIN ISO 1940 w klasie G 2.5.

Podłączenie elektryczne:
Podłączenia zasilania dokonuje się przez zintegrowaną puszkę podłączeniową, wykonaną w klasie szczelności IP54. Puszka umieszczona jest pod górną osłoną obudowy, co umożliwia łatwe podłączenie wentylatora po zdjęciu osłony przeciwdeszczowej.
Wentylator powinien zostać podłączony zgodnie ze znajdującym się w puszce schematem oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa.

Silnik:
Napęd wentylatora stanowi silnik z wirującą obudową o regulowanej napięciowo prędkości obrotowej, wykonany w klasie szczelności IP44.
Izolacja uzwojenia odpowiada klasie F i dodatkowo jest impregnowana przed wilgocią.
Zastosowane łożyska toczne są szczelnie zamknięte z obu stron i nie wymagają obsługi.

Zabezpieczenie termiczne silnika:
Silnik zabezpieczony jest przed przegrzaniem termokontaktem typu bimetalicznego, wbudowanym szeregowo w obwód uzwojenia. W przypadku wzrostu temperatury uzwojenia następuje przerwanie obwodu zasilania silnika i wyłączenie go. Ponowne załączenie odbywa się samoczynnie po ostygnięciu silnika.

Status ErP:
Wentylator spełnia wymagania rozporządzenia wykonawczego Dyrektywy ErP (2009/125/WE), tj. Rozporządzenia Komisji (WE) nr 327/2011, obowiązujące od 01.01.2016 r.
Wentylator nie podlega Rozporządzeniu Komisji (WE) nr 640/2009.

Pliki do pobrania

Pobierz katalog

Projekt i wykonanie: virtual people