PL EN DE

Masterflex Polska

Masterflex Polska jest producentem elastycznych węży wentylacyjnych, działającym na polskim rynku już od ponad 15 lat. Oferowane produkty są wytwarzane i dostarczane do największych zakładów produkcyjnych w Polsce i na świecie. Firma oferuje fachowe doradztwo w zakresie doboru węży do zastosowań w przemyśle. Oferowane produkty wykonane są z najlepszych jakościowo tworzyw sztucznych i specjalistycznych tkanin technicznych.

W ofercie Masterflex Polska znajduje się asortyment węży technicznych przy produkcji których wykorzystuje się nowoczesne tworzywa takie jak: Teflon, Kapton, Viton, Noepren, Hypalon, Silikon, Kynar, Santopren, PCW oraz  PUR czyli poliuretan poliestrowy, którego odporność na ścieranie jest o 30% większa od większości tworzyw oferowanych na rynku zgodnie z normą DIN 53516.

Masterflex Polska oferuje następujące produkty:

 • Węże elastyczne wykonane z poliuretanu poliestrowego, trudnopalnego serii Flamex. Wyroby te przeznaczone są do wentylacji w zakładach przemysłu drzewnego i chemicznego, dodatkowo trudnościeralne węże antystatyczne i odporne na drobnoustroje – wykonane z poliuretanu serii Master Pur: L, H, HU, SH, HX, Cargoflex przeznaczone do odprowadzania materiałów ściernych o dużym natężeniu przepływu takich jak: żwir, cement, granulat, żużel, ceramika, szkło, zboża itd.
 • Węże serii Master Pur Food wykonane z poliuretanu polieterowego posiadające atest PZH i FDA
 • Węże wykonane z poliuretanu serii Streetmaster: GKS, GKH, KKS, H-AE, GGL przeznaczone do maszyn komunalnych sprzątających ulice ,pobocza dróg oraz torowiska kolejowe i tramwajowe. Specjalne domieszki hamują rozwój mikrobów co powoduje ich większą żywotność oraz niezawodność.
 • Węże wykonane z PCW i PO serii Master PCV: L, H, EX oraz Master Vac A przeznaczone do wentylacji , odkurzania oraz przesyłania gazów i cieczy.
 • Węże wykonane z tkanin technicznych serii Master Neo I i II i MASTER Sil I i II przeznaczone do odprowadzania gorących gazów i powietrza w temperaturze do + 250oC.
 • Węże serii Master SANTO SL, L, H do przesyłu oparów chemicznych i par pod niskim ciśnieniem
 • Węże wykonane z tkanin technicznych serii Master Clip chemoodporne oraz Master Clip Thermo, odpornych na działanie gorących gazów z izolacją termiczną do + 400oC.
 • Węże wykonane z tkanin odpornych na wysoką temperaturę serii Master Clip HT i HT Pressure do odprowadzania gazów w temperaturze do +1100oC.
 • Węże wykonane z tkanin termoodpornych serii Carflex 200, Carflex 300, Master Clip Car, Master Clip Iso Car przeznaczone do odprowadzania gazów i spalin z pojazdów silnikowych.
 • Węże termoplastyczne serii Carflex Super – do odprowadzania spalin samochodowych
 • Węże wykonane z tworzyw termoplastycznych serii Miniflex PU i PCW przeznaczone do osłon kabli elektrycznych w urządzeniach, produkowane unikatową metodą od bardzo małych średnic.
 • Obejmy i złącza serii Combiflex również w wykonaniu do stref wybuchowych oraz food quality

Projekt i wykonanie: virtual people