Dysze DWP wykonywane są zgodnie z wymaganiami aprobaty technicznej AT-15-3550/2007 i stanowią element zakańczający instalacji oddymiającej w budynkach. Asymetryczna konstrukcja dyszy umożliwia wyrzut dymu na duże odległości od chronionego budynku, oraz ukierunkowanie strugi gazów.
Najbardziej zgodnym z założeniami i praktycznym sposobem instalacji dysz, jest ich współpraca z oknami oddymiającymi. Jeżeli instalacja oddymiająca pozostaje wyłączona, okno znajduje się w pozycji zamkniętej, dzięki czemu stanowi zabezpieczenie wnętrza przewodów przed czynnikami atmosferycznymi oraz ptakami. W momencie uruchomienia instalacji okno zostaje otwarte o kąt około 60 stopni, co pozwala na kierowanie strumienia gazów usuwanych z budynku w górę.
Dysze mogą być stosowane również w innych, wynikających z uwarunkowań lokalnych, konfiguracjach instalacji oddymiających, lecz powinno to być każdorazowo konsultowane z ich producentem.
Dysze, są produkowane również w wersji specjalnej - z przeznaczeniem do środowisk szczególnie agresywnych chemicznie. Przykładowo: w przemyśle chemicznym, spożywczym, w laboratoriach itp. W takiej wersji wszystkie elementy stalowe są wykonywane ze stali kwasoodpornej, a przegroda odcinająca pokryta jest impregnatem (bezrozpuszczalnikową substancją na bazie krzemianów) typu Promat-SR-Impragnierung firmy PROMAT.
Pliki do pobrania
Pobierz katalog