PL EN DE

Wentylacja

Destryfikatory DFT

Venture Industries Sp. z o. o.

Destryfikatory są przewidziane do stosowania wszędzie tam, gdzie ze względu na wysokość pomieszczenia dochodzi do niekorzystnego z punktu widzenia energetycznego unoszenia się ciepłego powietrza znacznie ponad strefę przebywania ludzi tj. w wysokich halach, magazynach, zakładach przemysłowych.

Zastosowanie:
Destryfikatory są przewidziane do stosowania wszędzie tam, gdzie ze względu na wysokość pomieszczenia dochodzi do niekorzystnego z punktu widzenia energetycznego unoszenia się ciepłego powietrza znacznie ponad strefę przebywania ludzi tj. w wysokich halach, magazynach, zakładach przemysłowych. Zastosowanie destryfikatora wspomaga cyrkulację powietrza skutecznie obniżając rozwarstwienie temperaturowe wewnątrz pomieszczeń.

Konstrukcja:
Obudowa zewnętrzna wykonana z blachy stalowej ocynkowanej nitowanej. Wewnątrzobudowy wentylator osiowy o zwartej konstrukcji. Wirnik wykonany z odpornego na działanie promieni UV termoplastu wzmocnionego włóknem szklanym, dynamicznie wyważany zgodnie z normą ISO 1940. Obudowa wentylatora wytłaczana z blachy stalowej, pokrytej czarną farbą epoksydową. Wentylator może pracować w temperaturze -40°C + 70°C, stopień ochrony IP65. Istnieje możliwość zainstalowania wewnątrz obudowy wymiennych filtrów klasy EU4 w celu redukcji zanieczyszczeń w cyrkulującym powietrzu. Zamocowanie urządzenia poprzez 4 otwory montażowe w górnej podstawie na stropie lub poprzez podwieszenie na konstrukcji nośnej możliwie najbliżej stropu.

Silnik elektryczny:
Silniki standardowe 3x400V Y/D - 50Hz od 160 W do 1050 W, stopień ochrony IP65, klasa izolacji F. Opcjonalnie jednobiegowa wersja S z silnikiem jednofazowym. Silniki przystosowane do pracy w atmosferze o wilgotności względnej do 95%. Silniki posiadają termiczne zabezpieczenie przed przegrzaniem, które należy bezwzględnie podłączyć do zewnętrznego urządzenia zabezpieczającego. Zasilenie elektryczne doprowadzić do puszki przyłączeniowej umieszonej na narożniku obudowy.

Zasada działania:
Uruchomienia wentylatora oraz jego zatrzymania dokonuje się za pomocą zewnętrznego układu sterującego, który w oparciu o zmierzony gradient temperatur uruchamia wentylator. W wersji trójfazowej możliwość uruchomienia na I lub II biegu (silnik podłączony w Y lub D). Urządzenie zasysa ciepłe powietrze spod stropu i nakierowuje je w dół pomieszczenia do strefy gdzie ciepło jest najbardziej pożądane - do strefy przebywania ludzi.

Dobór urządzenia:
Wielkość oraz liczbę urządzeń należy dobrać w oparciu o założoną liczbę wymian powietrza w pomieszczeniu. Maksymalny promień zasięgu urządzenia w przybliżeniu można wyznaczyć jako H+2m, gdzie H wysokość montażu destryfikatora.

Pliki do pobrania

Pobierz katalog

Projekt i wykonanie: virtual people